חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רקפת רוסק עמינח

כמעט כל אדם בעולם העסקים מכיר את הגברת. עד לא מזמן שימשה רקפת רוסק עמינח כמנכ"לית של בנק לאומי. רוסק עמינח נחשבת לחלוצה בתחום הבנקאות, היא השיקה את Pepper, בנק דיגיטלי הראשון מסוגו בישראל. 

מי את רקפת רוסק עמינח?

רוסק עמינח נולדה בשנת 1966 ברמת אביב, היא האמצעית משלוש בנות. לאחר שסיימה את לימודיה בתיכון,פנתה הגברת למסלול של עתודה צבאית, שם סיימה לימודי תואר ראשון בכלכה וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב.  בגיל 21 החלה ללמוד תואר שני במנהל עסקים גם כן באוניברסיטת תל אביב. בהמשך, השלימה הגברת גם לימודי תואר ראשון במשפטים. בצבא שימשה כמרצה במכללה הבין זרועית, שם קיבלה מספר פרוייקטים ניהוליים.

בין השנים 1992 ועד 1994 שימשה כעוזרת אישית למשנה מנכ"ל בנק לאומי. ב 1995 הצטרפה למשרד רואי חשבון כשותפה (סומך-חייקין KPMG). בשנת 2000 מונתה למנכ"לית המשרד. לאחר 4 שנים בגיל 38 מונתה להיות בראש החטיבה העסקית של בנק לאומי. עד היום היא נחשבת לחברת ההנהלה הצעירה ביותר של הבנק. בשנת 2011 מונתה לשמנה בכיר למנכ"לית בנק לאומי במקביל לתפקידה כראש החטיבה העסקית. לאחר שנה, מונתה להיות מנכ"לית בנק לאומי. אחד מהדברים הבולטים שעשתה רקפת רוסק עמינח כמנכ"לית בנק לאומי הוא הבנק הדיגיטלי "Pepper". בשנת 2017 השיק בנק לאומי את אפליקציית התשלומים Pepper Pay, בעזרת האפליקציה ניתן לכל לקוחות הבנקים להעביר תשלומים לאנשי הקשר שלהם ללא עמלות. ומספר חודשים בודדים לאחר מכן הושק באופן רשמי Pepper, בנק המאפשר ניהול חשבון מלא באמצעות אפליקציית הסלולרי בלבד. בנק הזמין לך בכל שעות היום. כדי להתאים את הבנק לדור הצעיר, ביצעה הגברת מספר שינויים מבניים, כך שמרה רקפת רוסק עמינח על בנק לאומי רלוונטי לדור הצעיר.

בנק לאומי

הישגים ופרסים

לגברת יש המון פרסים והישגים, אנו נמנה רק חלק מהם. בשנת 2015 נכנסה הגברת לרשימת 100 נשות העסקים המשפיעות בעולם, היא דורגה במקום 23. כמו כן, באותה שנה נבחרה כאחת מעשרת מנכ"לי הבנקים החדשניים בעולם. גם בשנת 2016 זכתה לשני התארים האלה. ב 2019 דורגה ברשימת "50 הנשים המשפיעות בפיננסים במזרח התיכון".

כמובן, Pepper הקנה לגברת ולבנק לאומי שלל פרסים בתחום הבנקאות הדיגיטלית, ביניהם "הבנק הדיגיטלי הטוב בישראל".

הוקרה

לא הרבה יודעים, אבל מלבד לתחום הבנקאות, רוסק עמינח מכהנת גם כיושבת ראש אגודת הידידים של "אחריי!". עמותה זו פועלת כדי להכין את הדור הצעיר לצבא, לעודד מנהיגות צעירה, ומעורבות חברתית בקרב בני נוער וצעירים מהפריפריה.

כיום, רקפת רוסק עמינח היא אמא לשתי בנות, גרה ברמת השרון ונשואה לראם עמינח, לשעבר היועץ הכספי לרמטכ"ל. לגברת יש תפקיד חשוב בעולם העסקים, וכמובן תרומה רבה לכלכלה הישראלית.

עוד במגזין:

מדריך לרכישת רכב יד שנייה

אין ספק שבשוק רכבי יד שנייה אפשר לאתר לא מעט מציאות, אבל איך יודעים מהו הרכב המתאים לכם? אחד השיקולים החשובים הוא גיל הרכב: אם

תוכנה לחשבות חוץ למשרדי רואה חשבון

משרדי רואי חשבון מספקים שירותי הנהלת חשבונות לעסקים בהתקשרות חוזרת (ריטיינר) שירותים אלו מצריכים לא פעם עבודה ידנית מרובה שכוללת הזנת חשבוניות, ביצוע התאמות, ביצוע

דילוג לתוכן