חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עופרה שטראוס

עופרה שטראוס, נחשבת לאחת מנשות העסקים הבולטות והמשפיעות ביותר בארץ. עופרה מכהנת כיושבת ראש דירקטוריון של שטראוס גרופ, חברה המורכבת משתי חברות מזון – עלית ושטראוס. הגברת מוכיחה לנו ולכל נשות העסקים בישראל שאפשר לשלב הצלחה וצמיחה עסקית תוך כדי הקמת משפחה – עופרה שטראוס היא אמא ל 4. 

ראשית דרכה של הגברת

עופרה שטראוס נולדה בנהריה בשנת 1960. שטראוס סיימה את הלימודים שלה בפקולטה למשפטים בשנת 1987. מיד לאחר לימודיה, שטראוס החלה לעבוד בניו יורק בחברת אסתי לאודר – היא עבדה כמנהלת אזור. לאחר שנתיים חזרה לארץ ומונתה להיות מנהלת המכירות בחברת שטראוס. בשנת 1993 מונתה למנכ"ל של חברת  "מעדני עולם בע"מ". בחלוף השנים התברגה הגברת לתפקידים בכירים בחברה, ובשנת 2001 נבחרה ליושבת ראש שטראוס עלית. 

בתקופה בה הגברת מונתה ליושבת ראש החברה, היו אנשים שקיבלו את המצב בצרות עין, כיוון שהגברת החליפה את אביה, מיכאל שטראוס בתפקיד. אבל, לא עובר הרבה זמן עד שהגברת זוכה בתארים ובשלל פרסים המצדיקים את מקומה. בשנת 2007, עופרה שטראוס נמנתה ברשימת חמישים הנשים המשפיעות ביותר בעולם בתחום העסקים. בשנת 2009 דורגה במקום ה 12 ברשימת נשות העסקים המשפיעות ביותר בעולם, ולאחר שנה דורגה במקום ה 16 על אותה קטגוריה.

על שטראוס

לחברת שטראוס יש ארבעה תחומים עיקריים בהם היא פועלת: קפה (50%), מים (תמי 4 בעיקר), ממרחים הכוללים פעילות בינלאומית, ומוצרי מזון הנמכרים בישראל (חלב, מאפים, חטיפים מלוחים ועוד…). שטראוס נחשבת לאחת מחמשת חברות הקפה הגדולות בעולם. חברת שטראוס עוסקת בעוד פעילויות שאנו לא יודעים עליהן, לדוגמא: חברת שטראוס רכשה את חברת מקס ברנר בשנת 2001, וכיום החברה מונה כ 45 סניפים בעולם. בשנת 2017 מכרה קבוצת שטראוס את החברה לזכיינים.

שטראוס גרופ

לא רק עסקים

שטראוס נהגה לקדם עניינים חברתיים ופעלה ככל הניתן על מנת לתרום לקהילה. שטראוס בלטה בתרומתה לקהילת הלהט"בים, היא נמנית בחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, כיהנה בעבר כיושבת ראש ארגון "מעלה", יושבת ראש המגבית של ויצו ישראל, ויושבת ראש קרן "אמץ לוחם". כמו כן, הגברת תמכה בפיתוח הכלכלה והתחרות העסקית בישראל, היא מכהנת כנשיאת ארגון יסמין לקידום עסקים קטנים. אם תשאלו את גברת שטראוס, אשת עסקים מצליחה חייבת לפעול בעזרת אידיאולוגיה כלשהי. עולם העסקים הוא עולם קשה, ומאוד קל ליפול בו. כל איש או אשת עסקים חייבת להיות בעלת סנטר חזק. וכן, אפשר להיות גם אמא לילדים, וגם לנהל מאות עובדים. לאחר שגברת שטראוס התברגה למקומות כה גבוהים בעולם העסקים, הדבר השפיעה על עוד עשרות נשות עסקים בישראל. כיום, לצידם של אנשי העסקים, יש המון נשות עסקים חזקות ומשפיעות בארץ ובעולם. ברגע שיש לנו מטרה מול העיניים, אסור להוריד ממנה את העיניים.

עוד במגזין:

מדריך לרכישת רכב יד שנייה

אין ספק שבשוק רכבי יד שנייה אפשר לאתר לא מעט מציאות, אבל איך יודעים מהו הרכב המתאים לכם? אחד השיקולים החשובים הוא גיל הרכב: אם

תוכנה לחשבות חוץ למשרדי רואה חשבון

משרדי רואי חשבון מספקים שירותי הנהלת חשבונות לעסקים בהתקשרות חוזרת (ריטיינר) שירותים אלו מצריכים לא פעם עבודה ידנית מרובה שכוללת הזנת חשבוניות, ביצוע התאמות, ביצוע

דילוג לתוכן