חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדריך לרכישת רכב יד שנייה

אין ספק שבשוק רכבי יד שנייה אפשר לאתר לא מעט מציאות, אבל איך יודעים מהו הרכב המתאים לכם? אחד השיקולים החשובים הוא גיל הרכב: אם הוא יחסית ישן, המחיר שלו עשוי להיות אטרקטיבי, אך בעיות בהמשך הדרך עלולות לעלות לכם הרבה יותר.

מחשבון הלוואה לרכב יכול לעזור לכם לתכנן את התקציב לרכישה, אבל הוא לא יכול לענות לכם על שאלת הגיל.

אנחנו כאן כדי לענות עליה, וגם לתת לכם עוד כמה טיפים לקניית רכב יד שנייה.

מהו הגיל הכי טוב?

אין לכך תשובה חד משמעית – הכל תלוי ברכב עצמו. רכב שמור עם ותק של 10 שנים עשוי להיות השקעה טובה יותר, מאשר דגם חדש יותר שלא טיפלו בו כמו שצריך.

ככלל אצבע כללי מאוד, רכב נחשב אמין בחמש השנים הראשונות, בתנאי שהוא שמור.

תיאורטית, ובהתאם לתקציב שלכם, כדאי לכוון לרכב בין שנתיים-שלוש. הוא יהיה חדש מספיק כדי להמשיך לתפקד ללא דאגה בתנאי שטופל, ועדיין יעלה הרבה פחות מאשר רכב חדש. עם זאת, לפעמים גם אחרי פרק זמן זה, שווי השוק של דגמים אלה עדיין די גבוה.

כדי להיות בטוחים שאתם עושים את ההחלטה הנכונה, חשוב תמיד להקפיד לבדוק את הרכב במוסך לפני ביצוע העסקה. אתם גם יכולים לעשות את הרכישה דרך מגרש רכבים יד שנייה.

בעיות נפוצות ברכב יד שנייה

אחריות יצרן בדרך כלל מכסה את הרכב רק למשך שלוש שנים, אך הדבר תלוי ביצרן מכיוון שהיא יכולה להיות ארוכה או קצרה יותר. אם מתרחשת בעיה לאחר תום האחריות, תצטרכו לשלם עבור התיקונים (בהתאם לתנאי הביטוח, אם יש).

מכיוון שתיבת ההילוכים, המצמד והבלמים נמצאים בשימוש מתמיד בזמן נהיגה, אלו יכולים להיות אזורים בעייתיים נפוצים ברכבי יד שנייה. בנוסף, מכיוון שהם חיוניים למדי, כל בעיה (לא משנה כמה קטנה) תצטרך להיות מתוקנת בהקדם האפשרי.

למרות מה שאתם אולי חושבים, דווקא רכבים שעמוסים באמצעים טכנולוגיים נוטים יותר לסבול מתקלות. ייתכן שתגלו שטכנולוגיה מסוימת ברכב לא מובטחת ליותר מכמה שנים, אז אם אתם חושבים לקנות דגם עם הרבה גאדג'טים, תהיו מוכנים להוצאות.

מה חשוב לדעת על תחזוקת רכב יד שנייה?

זה לא מפתיע לגלות שלרכבים יש פחות בעיות בשלוש השנים הראשונות שהם נמצאים על הכביש. ככל שהרכב מתבגר (גם אם מקפידים על תחזוקה וטיפולים קבועים) יהיו חלקים שיזדקקו לתיקון כלשהו, או אפילו להחלפה, פשוט עקב בלאי יומיומי, כמו הבלמים והצמיגים.

שימו לב שהתיקונים הללו עשויים להפוך לתופעה שכיחה יותר ככל שהוותק של הרכב עולה.

למרות זאת, איכות הרכבים המשומשים עולה כל הזמן, ובהחלט יש פנינים אמיתיות בשוק. אל תשכחו לחפש מחשבון הלוואה לרכב אם אתם זקוקים למימון עבור הרכישה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

עוד במגזין:

תוכנה לחשבות חוץ למשרדי רואה חשבון

משרדי רואי חשבון מספקים שירותי הנהלת חשבונות לעסקים בהתקשרות חוזרת (ריטיינר) שירותים אלו מצריכים לא פעם עבודה ידנית מרובה שכוללת הזנת חשבוניות, ביצוע התאמות, ביצוע

מה מצב הרגולציה בתחום הקריפטו?

ככל שגובר העניין סביב תחום הקריפטו, כך גם נשמעים יותר ויותר קולות, אשר דורשים קביעה של רגולציה מסודרת בתחום. האם זה עומד לקרות? ברמה הגלובלית

דילוג לתוכן